Через епідемію коронавірусу в Піднебесній обмежений рух транспорту, повністю блоковані деякі міста та частково зупинене виробництво.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Agravery.com.
Усе це матиме вплив на ослаблену торговою війною, АЧС та пташиним грипом економіку Китаю. А це в свою чергу впливає і на усі інші країни, які мають налагоджені торгові зв’язки з Піднебесною, в тому числі і на Україну.
Китай — це найбільший виробник пестицидів у світі з долею до 50% ринку. З поширенням епідемії офіційний Пекін продовжив новорічні канікули на підприємствах та обмежив пересування громадян по країні. Це змістило строки поставок отрутохімікатів до країн-імпортерів, до числа яких входить і Україна.
«На сьогоднішній день діє заборона на транспортні перевезення і переміщення фізичних осіб, крім того компанія „Maersk“, гігант контейнерних перевезень, заборонила своїм китайським співробітникам виходити на роботу до кінця лютого, а частину кораблів перенаправила на інші напрямки», — стверджує віце-президент компанії «Хімагромаркетинг» Андрій Куфтарков.
За даними аналітика ринку ЗЗР компанії «Інфоіндустрія» Юлії Терпеньової, з Китаю до України надходить більше третини усіх імпортованих отрутохімікатів: «За 2019 рік в Україну з Китаю було імпортовано 33 тисячі тонн пестицидів, або 34% від загального імпорту».
Тому перебої в роботі китайських заводів та компанії «Maersk», яка є найбільшим перевізником з Китаю до Чорного моря, особливо болючі для українського агросектору. Погіршує ситуацію ще й те, що саме зараз найбільш активний сезон поставок пестицидів, адже вже весною розпочнуться перші обробки полів.
За словами Юлії Терпеньової, у лютому 2019 року було імпортовано 30% усього об’єму поставок пестицидів з Китаю. Тому затримка навіть на невеликий строк може призвести до того, що перші обробки не будуть виконані і частина врожаю може бути втрачена. А такий сценарій цілком імовірний.
За словами комерційного директора компанії «ALFA Smart Agro» Тетяни Мосендз, можна очікувати затримки поставок препаратів в Україну щонайменше на декілька тижнів, усе залежить від подальших кроків у боротьбі з коронавірусом.
Як стверджує Андрій Куфтарков, через це ціни в Україні на деякі пестициди вже відчутно зросли: «Затримки поставок вже вплинули на ціни. Ми відмічаємо їх зростання на ранні продукти на 30−40%, а в деяких випадках вони зросли навіть вдвічі. Наприклад, у дистриб’юторів ціна на гербіциди на основі трибенурон-метилу зросла з $ 30 до $ 50 за літр».
Джерело: propozitsiya.com