Китайський попит на пшеницю: чи надовго?

В Китаї кажуть, що накопичили 650 млн т зерна. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на канадське аграрне видання The Western Producer.

Відповідно, китайці говорять, що відновили свої запаси до комфортного рівня, якого вистачить для задоволення попиту на пшеницю та інші зернові більш ніж на рік.

Інші ж вірять, що Китай залишиться важливим покупцем і наступного сезону. Так, за оцінками Міністерства сільського господарства США, перехідні запаси пшениці, крупнозернистих злаків та рису в Китаї на кінець 2020/21 МР становитимуть 464 млн т. Фахівці міністерства пояснюють, що до кінця не зрозуміло, які саме культури включені до китайського урядового звіту.

Зрозуміло одне: Китай готовий імпортувати значні обсяги зерна в 2020/21 МР. Переважно це соя та кукурудза, але, згідно прогнозів Міністерства сільського господарства США, Китай імпортує також 10,5 млн т пшениці. Це буде найбільшим сезонним обсягом імпорту пшениці Китаєм з 1995 року і майже вдвічі більше, ніж попереднього сезону.

Питання в тому, чи збереже Китай обсяги закупівель наступного сезону чи нинішній сезон був аномальним, пов’язаним з відновленням рівня запасів. Міністерство сільського господарства США прогнозує сильний попит з боку Китаю наступного сезону не тільки на сою та кукурудзу, а й на пшеницю. І хоча йдеться про китайський імпорт зі США, але цей імпорт стимулював зростання світових цін на багато видів сільгосппродукції.

Міністерство сільського господарства США очікує, що відновлення китайського свинарства після епізоотії АЧС зумовить велику потребу в кормах. Аналітики з приватних компаній також припускають можливість продовження активних закупівель Китаєм сільгосппродукції по всьому світу, попри рапорти про великі зернові резерви. Вони вказують на те, що ціни на сільгоспкультури на китайському ринку суттєво вищі за світові, і це не викликає різкого спаду попиту, тож аналітики не переконані, що китайські резерви повністю відновлені.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *