Компанія Priva розробила робота Kompano для обрізки листя з томатів

Kompano — перший робот на ринку, який може самостійно пересуватися по теплиці разом зі співробітниками і видаляти зайве листя з рослин, наприклад томатів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi. 

Виробники овочів закритого ґрунту все частіше стикаються з нестачею кваліфікованого персоналу. Робототехніка забезпечить вирішення цієї проблеми за рахунок підвищення безперервності і передбачуваності щоденних операцій при збереженні витрат на аналогічному або навіть більш низькому рівні. 

Через багатьох змінних факторів, складності і постійно мінливих умов в теплиці виробники потребують інтелектуальних технологій у поєднанні з експлуатаційною надійністю і довговічністю. 

Після ретельних досліджень і розробок за участю тепличних агропідприємств Priva розробила Kompano. 

Робот був створений для видалення листя з рослин, в тому числі з томатів. Це перший робот в світі, який надає користувачам економічно вигідну альтернативу для збору врожаю томатів вручну. Інтелектуальні алгоритми гарантують ефективність більше 85% при щотижневої обробці 1 гектара. 

Kompano легко управляється дистанційно і налаштовується відповідно до своїх уподобань і вимог користувачів. Робот здатний працювати і взаємодіяти з людьми і виконувати досить трудомісткі завдання. 

Компанія Priva розробила Kompano в партнерстві з провідними голландськими виробниками, технологічними партнерами та експертами. «Помічника» протестували в декількох теплицях Нідерландів. 

Priva вже почала постачання перших партій роботів. Згодом лінійка Kompano буде розширена до робота для різання листів для огірків і роботів для збирання томатів і огірків.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *