Сценарій запровадження Євросоюзом механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) у вигляді системи торгівлі викидами видається найбільш реалістичним, вважає віце-прем’єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство «Інтерфакс Україна».
“В Україні також упроваджуватиметься система торгівлі викидами — це наше зобов’язання згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Великий бізнес уже знає про ці зобов’язання, а міністерства напрацьовують відповідні рішення”, — сказала вона.
Віце-прем’єрка вважає, що через різні стартові умови порівняно з європейськими країнами Україна має право очікувати певних кроків назустріч з боку ЄС. “Зокрема, запровадження CBAM щодо України має відповідати економічним і фінансовим можливостям українського бізнесу, кліматичному порядку денному країни та Угоді про асоціацію”, — наголосила О. Стефанишина.
Вона повідомила, що українській стороні вже вдалося провести перший раунд консультацій із комісаром ЄС Паоло Джентілоні, який відповідає за розробку цього рішення. “Ми не хочемо постфактум дізнаватися про рішення, які впливають на інтереси України. Ми хочемо дати можливість українському бізнесу підготуватися до будь-яких змін”, — пояснила пані Ольга.
Вона наголосила, що Київ також ясно доносить позицію, що будь-яке рішення ЄС не повинне порушувати умови зони вільної торгівлі з Україною або погіршувати умови торгівлі, закріплені в Угоді про асоціацію. “Я також пишаюся тим, що консолідація наших зусиль з іншими країнами спонукала ЄС вийти з офіційною заявою, що механізм вуглецевого коригування на кордоні буде торговельно нейтральним. Іншими словами, не впливатиме на торгівлю як пряме торговельне обмеження” — сказала віце-прем’єрка.
Законопроект про запровадження СВАМ європарламентарі планують розглядати вже в червні цього року. Глава комісії з довкілля в Європарламенті Паскаль Канфан раніше заявив, що ЄС розраховує запровадити CBAM з 1 січня 2023 року.
Джерело: propozitsiya.com