Моніторити посіви буде «фотонний ніс»

Експерти з двох британських університетів розпочинають новий проект із розробки фотонного «носа» для моніторингу посівів на наявність шкідників і хвороб рослин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agriland.ie.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН, щорічно до 40% світового врожаю втрачається через шкідників. Щороку хвороби рослин завдають глобальній економіці понад 220 мільярдів доларів, а інвазивні комахи — щонайменше 70 мільярдів доларів.

Університет Астона в Бірмінгемі співпрацює з Університетом Харпера Адамса для дослідження та розробки технології використання світла для моніторингу стану рослин.

У цьому дослідженні використовуватимуться полуниці для тестування нової технології. Плоди вразливі до картопляної попелиці, яка може знищити річний урожай.

У зв’язку зі зростаючим тиском на пошук альтернатив пестицидам через занепокоєння навколишнім середовищем і здоров’ям одним із методів є використання інтегрованої боротьби зі шкідниками (IPM) для створення системи раннього попередження. Він стежить за тим, щоб на рослинах не накопичувалися комахи та хвороби, замість того, щоб обприскувати рослини хімікатами.

У новому проекті використовуються останні розробки фотонної технології, які можуть аналізувати низькі рівні летких органічних сполук (ЛОС), що виділяються рослинами, що вказує на їхнє здоров’я. Це разом із апаратним забезпеченням машинного навчання робить практичним використання штучного інтелекту в комерційних умовах.

«Більшість електронних носів використовують електрохімічні датчики, які мають проблеми з чутливістю, дрейфом датчика або ефектом старіння та не мають специфічності. Ми маємо намір вирішити цю проблему, спираючись на технологію фотоніки — науки про світло», — пояснив професор Девід Вебб з Астонського інституту фотонних технологій (AIPT).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *