На гуртових ринках України та Польщі почала дешевшати цибуля

Ціни на цибулю в Україні за останній тиждень просіли, мінімум, на 15%. Тенденції до зниження розпочались ще на початку тижня, а ближче до вихідних вони посилились. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство “Інфо-Шувар”.

Прискорення просідання середньої ціни фахівці пояснюють збільшенням пропозиції вітчизняної дрібної і не дуже якісної цибулі,  подальше зберігання якої фермери і перекупники  вважають досить ризикованим. До того ж, на гуртових ринках країни завжди можна знайти імпортну цибулю виробництва Азербайджана та Казахстана. Згідно даних “Інфо-Шувар”, станом на 14 грудня 2018 року, на українських гуртових ринках цибуля пропонується по 9-14 грн/кг (0,28-0,44 EUR/кг), зниження середньої ціни на цьому тижні було обумовлено саме збільшенням пропозиції цибулі по мінімальних цінах.

Тиждень тому діапазон цін тримався в межах 11-14,5 грн/кг (0,35-0,46 EUR/кг). “Стабілізація цін на цибулю в  Україні намітилась ще з середини листопада. Протягом цього періоду українські фермери періодично намагались підняти ціни, але це було набагато важче, ніж, припустимо, у  жовтні та на початку листопада. Загалом, протягом осені ціни на українську цибулю зросли  більш,  ніж в 2 рази, встановивши, таким чином, рекорд. Таке стрімке зростання було обумовлене не тільки меншим врожаєм, а й відмовою наших виробників продавати цибулю восени. Українські фермери продовжують чекати на вищу ціну, а імпортери заробляють на дефіциті української продукції”, – коментує Тетяна Гетьман, керівник “Інфо-Шувар”.

На думку фахівця, подальший розвиток подій на ринку буде, здебільшого, залежати від позиції українських виробників. “Обсяги імпорту трохи скоротились останнім часом, через підвищення ціни в країнах -постачальниках. Але той обсяг, який ми імпортували протягом жовтня та листопада, перекупники теж закладали на зберігання, потенціал зберігання цієї цибулі  оцінити досить важко. Ми вже бачимо на ринку збільшення пропозиції цибулі не дуже гарної якості, яку потрібно продавати досить швидко. Саме вона “потягнула” ціни вниз на цьому тижні,”- каже пані Гетьман.

За даними “Інфо-Шувар” сьогодні на одному з найбільших в Україні гуртових ринків  ОРСП “Шувар” українська цибуля пропонується по 9-14 грн/кг (0,28-0,44 EUR/кг), імпортна цибуля виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 13-13,5 грн/кг (0,41-0,43 EUR/кг). Експерти зауважують на тому, що від початку сезону, Україна імпортувала понад 8,5 тис. тонн цибулі. Більшість цього обсягу було завезено в країну восени, в жовтні та листопаді Україна імпортували рекордні обсяги цибулі, в попередні роки головні поставки відбувались в другій половині сезону.

Слід, також, зазначити, що зниження ціни на цибулю на цьому тижні було зафіксоване і в Польщі, на ринку “Броніше у Варшаві” за тиждень цибуля стала дешевшою на 10% і сьогодні пропонується по 0,35-0,42 EUR/кг. Фактично, на цьому тижні вперше від початку сезону польська цибуля стала дешевшою від української.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *