Главная / АГРОНОВИНИ / На Кіровоградщині планують створювати інноваційні агрокластери

На Кіровоградщині планують створювати інноваційні агрокластери

У рамках стратегії розвитку Кіровоградщини на 2021-2027 роки хочуть створити аграрні інноваційні кластери. Почати пропонується з інформаційного кластеру в рослинництві.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gre4ka.info.

16 липня відбулася презентація проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» за участі представників освітніх закладів області, сільських господарств та влади.

Повідомляється, що кластер розглядають, як розвиток бізнесу, зокрема аграрного, запровадження інновацій, розвиток територій, підвищення конкурентоздатності малих підприємств, зв’язок агросектору з університетами.

«Це ідея, яку хочемо запустити з освітніми закладами. Викладацький склад вишів може створювати проекти і заробляти на цьому», — заявив перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

Зазначається, що йдеться і про підготовку професійних кадрів для агробізнесу.

Також було представлено можливі варіанти створення і розвитку в регіоні таких аграрних кластерів: бджолярів, рослинництва, тваринництва, рибництва та інших.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Марія Чорна зауважила, що спершу планують створити інформаційний кластер в рослинництві. Площа сільськогосподарських угідь 2 млн га. 85% у сільському господарстві області належить рослинництву.

У створенні інформаційного кластера в рослинництві в партнери розглядають провідні інноваційні аграрні підприємства, Інститут сільськогосподарського господарства Степу НАН України, а також Центральноукраїнський національний технічний університет. Крім того, місцевий виш має напрацювання в цьому напрямку: бере участь у європейському проєкті ЕРАЗМУС+.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Дев’ять тонн озимої пшениці на круг цілком реально

Олег Супрун Понад 80 ц/га зерна вже кілька років поспіль вдається збирати Агрофірмі імені Т.Г. ...

David Montgomery Womens Jersey