На Кіровоградщині види на врожай кукурудзи та соняшника невтішні…

За інформаціях у ЗМІ можна дослідити, що цього року селян дуже турбували безсніжна зима та весняні заморозки, але травневі дощі ситуацію виправили, і люди віджнивувалися успішно, хоча врожай був значно меншим за минулорічні показники. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uc.kr.ua.

Та на цьому цикл жнивних робіт 2020 року не закінчується, бо на підході пізні зернові, тобто кукурудза та соняшник, але схоже, що збирати буде майже нічого! Причина — затяжна спека в більшості районів області, адже дощів там не бачили з червня.

Ми поспілкувалися з кількома фермерами, і ситуація настільки напружена, що деякі вперше попросили не вказувати прізвищ: ситуація дуже погана. Деякі сорти кукурудзи через спеку та відсутність вологи в ґрунті взагалі не сформували качан, і це спостерігається на третині посіяних площ. А на тих площах, де кукурудза начебто вродила, урожайність очікується на рівні 3-4 тонн на гектар, що вполовину менше проти мінімальних врожаїв минулих років.

З соняшником ситуація теж набагато гірша, ніж минулого року, бо в багатьох випадках не формуються «кошики», а якщо й сформувалися, то врожай буде теж вполовину меншим — до 20 центнерів проти 30-35 центнерів з гектара, але як буде насправді, сказати важко.

Катастрофою називають ситуацію з пізніми зерновими в Бобринецькому, Компаніївському, Кропивницькому, Маловисківському, Олександрівському та деяких інших районах Кіровоградської області. Трішки краще на півночі та сході області, але дощі припинилися й там. Окрім того, засуха не дає можливості починати посівну озимих, і основна маса фермерів цього не робить. Дехто ризикнув і почав сіяти ріпак в суху землю, але якщо дощів не буде, то всі затрати перейдуть в категорію збитків.

Це саме можна казати й про сівбу хлібних культур, через що складається критична ситуація, бо дощів не очікується аж до кінця вересня! Було б добре, якби погода сплутала всі прогнози, але якщо до кінця серпня дощів не буде, то картина буде сумною.

Наслідки цієї посухи вже далися взнаки, оскільки фермери не доотримали пшениці по валу, а валовий збір кукурудзи очікується чи не вдвічі нижчий, проблеми будуть і з соняшником. Як наслідок, господарства отримають збитки, а це не дозволить провести підготовку до весни в плані матеріально-технічного забезпечення. Це вплине на виробників сільськогосподарської техніки з відповідними наслідками, знову ж таки, ось вам і тема про причини можливого підвищення цін на всю лінійку переробки продукції села — як рослинного, так і тваринного походження.

Що робити в таких умовах, люди не знають, але вже думають над пошуком дешевих кредитів, і тут усе буде залежати від позиції держави, але від неї поки що ніяких сигналів не надходило. Хіба що райдержадміністрації просять надати звітність про площі пізніх зернових, вражених посухою. Фермери в один голос кажуть, що їм вкрай потрібна якась бесповоротна фінансова підтримка, але чи відреагує держава — невідомо.

Може статися так, що фермерів залишать наодинці з проблемою, хоча це питання національної безпеки та продовольчої незалежності. Тоді потрібно очікувати активізацію політиків, які почнуть збирати свій урожай на електоральних полях, хоча всі сили мали б спрямувати на реальну підтримку сільськогосподарського сектору економіки.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *