На Львівщині збільшують площі під озимими культурами

В осінній посівній кампанії господарства Львівської області планують посіяти близько 230 тисяч гектарів озимих культур, що на 1,4% більше площ попереднього року. У комерційному секторі площі під озимими культурами в сезоні 2023/24 років займатимуть 146 тис. га (+2,4% до площ минулого року). За середньорічними даними площі вирощування озимих культур займають близько 40% всіх посівних площ, задіяних сільськогосподарськими виробниками.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА.

«Сільгоспвиробники надають пріоритет озимим зерновим культурам, оскільки вони дають вищу на 20-40% врожайність в залежності від культури. За середньорічними даними озимі зернові культури забезпечують до 50% всього валового виробництва зерна за рік», – зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Під урожай 2024 року у господарствах усіх категорій озимих зернових прогнозується посіяти на площі понад 183 тис. га (+3,6% до минулого року), а технічні (озимий ріпак) менше на майже 7% (46,6 тис. га). Із озимих зернових у поточному році збільшені прогнози посіву озимої пшениці на понад 4%, а озимого ячменю – на 0,5%.

Також за оперативною інформацією станом на 6 вересня на Львівщині вже посіяли понад 28 тис. га (62% до прогнозу) озимого ріпаку та 1,4 тис. га (0,8%) озимих зернових.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *