На Одещині вже зібрали майже 32 тис. т винограду

В Одеській області у розпалі збір винограду. Станом на 9 жовтня в області вже зібрано 31 183 тис. тонн винограду при урожайності 44,8 ц/га. Врожай зібрали на площі 6 967 га із 12 827.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Наразі ведеться робота над створенням в області регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа КНТ (контрольованих найменувань територій), що сприятиме просуванню наших вин на європейський та світовий ринок вина.

«Виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, а в сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 людей. Виноградарство та виноробство – це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне – робочі місця, головне – люди, що працюють на рідній землі. Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР)», – зазначає Алла СТОЯНОВА директорка Департаменту.

Нагадаємо, Одеська область має потужні можливості розвитку винного туризму. На теренах області до війни проходили відомі винні заходи: Фестиваль аматорського вина «Живе вино України», Свято бессарабського вина, Фестиваль молодого вина, Регіональний фестиваль майстрів традиційного домашнього виноробства, Bolgrad Wine Fest, Wine Fest. Впроваджено проєкт Європейського Союзу «Дороги вина і смаку Української Бессарабії», який передбачає показ та популяризацію еногастрономічних туристично-рекреаційних маршрутів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *