На Одещині загинули мільйони бджіл через отруту, якою фермер обробив поля ріпаку

У Болградському районі на Одещині загинули мільйони бджіл. Пасічники переконані, що все через отруту, якою місцевий фермер обробив квітучі поля рапсу. В агрофірмі цього не заперечують. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Бджоляр Михайло Томєв каже, зазвичай у сонячний день на пасіці чути гул дбжіл. Утім, вперше за 30 років, тут тиша. Розказує, що загинули всі бджоли, які літали і приносили мед.

Мертвих комах пасічники виносять з-під вуликів відрами. Це ще не кінець лиха. Бджоли, що народжуються, досі вилітають на погибель. Усе відбувається у розпал сезону, коли щотижня  вулик мав би приносити до 30 кілограмів меду. “У кожній сім’ї загинуло по 25 тисяч бджіл. На 100 вуликів – це 2,5 мільйона”, – каже бджоляр.

Усього на восьми пасіках постраждали до восьми сотень вуликів. Причину довго шукати не довелося – це місцевий фермер обробляв поля.  Як уже з’ясувала комісія, посіви рапсу кропили отрутою проти комах. Вона не заборонена, але використовувати її можна лише до або після цвітіння. «Вони працювали з цим токсичним препаратом. Фермер написав, що лікує свої рослини. Але лікують фунгіцідом, а він обробляв інсектіцідом», – каже сільський голова Василівки Петро Бойчев.

По телефону голова агропідприємства заявляє, що бджіл йому шкода, але своєї провини не бачить, відшкодовувати збитки не збирається. Каже, що бджолярам слід було закрити комах у вулику. “На рослини напала капустяна міль. Ми не можемо працювати з таким препаратом, який не зачіпає бджіл. У нас 1350 пайщиків, якщо загинуть посіви, вони вимагатимуть з мене. Що я можу зробити, якщо пасічники не турбуються про своїх бджіл – їх треба було зачинити”, – каже фермер.

Збитки кожного з бджолярів від кількох сотень тисяч до мільйона гривень. Домогтися їх відшкодування вони намагатимуться через суд. Екологи кажуть, що  за шкоду довкіллю фермеру може загрожувати кримінальна відповідальність. “Якщо бджоли гинуть, то це означає, що всі червонокнижні бджолоподібні теж гинуть. Можливо, гинуть якісь види рослин, бо не запилилися. Цей ланцюжок може бут довгий”, – пояснила адвокат Софія Шутяк.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *