Із 2013 року вирощує оливу у Криму садівниця Людмила.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.
“Попередньо я вивчила досвід чилійців. В акліматизації оливи у прохолодних регіонах вони попереду планети всієї після Нікітського ботанічного саду”, – розповідає садівниця.
І наводить приклад міста Сімеїз у Криму, де свого часу вироблялося 300 тонн оливкової олії для консервного рибного заводу.
Також вона розповідає, і що у Середземномор’ї багато плантацій було засаджено морозостійкою оливою, яку вивели все у тому ж Криму.
“Я горю цим і просуваюсь в цьому питанні повільно, але впевнено – і вже є маленький урожай – перший поки. В 2019 році був перший урожай у мене, 8 штук олив. Олива росте на ґрунті, на зиму вкриваю поки. Вони всі різного віку. Два дерева з них принесли плоди”, – ділиться Людмила.
На зиму деревця фермерка вкриває. Акліматизована олива витримує мороз до 20 градусів. Дерева поки невисокі і вдається їх утеплювати, вкриваючи, як виноград.
“Що буде далі подивимося. При посадці використовувала Корневін, на зиму перед укриттям посипаю попелом. Влітку просто прикопую поруч харчові відходи і все”, – ділиться досвідом Людмила.
З огляду на значну зміну клімату на півдні України, акліматизовані сорти оливи можуть бути придатні до вирощування також у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях.
Джерело: propozitsiya.com