4 технологічних команди змагалися з традиційними фермерами у вирощуванні суниці протягом 4 місяців.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Globe Newswire.
Перемогли науковці, яким допомогли аналіз даних, «розумні» сенсори та автоматизація теплиць.
Коли китайські фермери-виробники суниці взялися змагатися з технологіями, які включали машинне навчання та штучний інтелект, то програли. Загальний обсяг урожаю, вирощеного науковцями, виявився майже втричі більшим, ніж у традиційних фермерів. Окупність інвестицій виявилася вищою на 75%.
Змагання було влаштоване найбільшою китайською агротехнологічною платформою Піндуодуо, Китайським сільськогосподарським університетом, а технічним консультантом виступала FAO.
Науковці вирощували суницю дистанційно, використовуючи Інтернет речей (ІоТ), поєднаний зі штучним інтелектом та алгоритмами машинного навчання. У змаганні технологічні команди мали перевагу в вигляді контролю температури й вологості за допомогою тепличної автоматики. Завдяки «розумним» датчикам вони також точніше контролювали використання води й добрив. Традиційні фермери спирались на свої руки і свій досвід.
Одна з команд створила компанію з постачання своїх технологій сільськогосподарським кооперативам після того, як привернули до себе велику увагу під час змагання.
Захід допоміг традиційним фермерам і дослідникам краще зрозуміти роботу один одного і можливості взаємовигідної співпраці.
Джерело: propozitsiya.com