Науковці знайшли новий метод захисту сільгоспкультур та підвищення їх урожайності

Деякі бактерії, відомі як такі, що сприяють росту рослин (PGPB), можуть покращити здоров’я рослин або захистити їх від патогенних мікроорганізмів і комерційно використовуються для збільшення врожаю. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на eurekalert.org.

Тому для подальшого поліпшення врожайності у сільському господарстві група вчених із Північної Кароліни та Массачусетсу досліджують чинники, що можуть покращити поведінку PGPB.

Як зазначається, багато PGPB утворюють липкі сукупності клітин, відомі як біоплівки, які допомагають їм прилипати до коренів рослин. Тож вчені займаються пошуком інших асоційованих з рослинами бактерій, які могли б допомогти PGPB краще прилипати до коренів рослин, що збільшить їх корисну активність.

Науковці, зокрема, виявили безліч бактеріальних штамів, які з часом збільшували прилипання PGPB до коренів рослин. Ці результати вказують на те, що фізична або хімічна взаємодія між різними видами бактерій призводить до кращого тривалішого «тримання» PGPB на коренях.

«Наші результати свідчать про те, що бактерії можуть використовувати одна одну для власної користі. Ці висновки можуть бути використані для створення груп бактерій, які здатні працювати разом для кращого захисту рослин та поліпшення їх росту, — сказала Елізабет Шенк, старший науковий співробітник за допомогою цього дослідження. — Результати цього дослідження також можуть бути використані для кращого розуміння та розробки нових методів підвищення врожайності сільськогосподарських культур».

За її словами, одним із важливих результатів роботи вчених може бути подальше заохочення сільськогосподарських біотехнологічних компаній використовувати групи численних бактерій (а не одного ізоляту) у пошуках кращих та більш тривалих біологічних методів лікування для підвищення врожаїв та сприяння збільшенню виробництво продуктів харчування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *