НБУ підвищив прогноз інфляції та знизив прогноз зростання ВВП

Правління Національного банку України вирішило підвищити облікову ставку на 1 процентний пункт до 7,5% річних. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Цей крок спрямований на поступове уповільнення інфляції в другому півріччі і повернення її до цільового показника в 5%. Прогноз Національного банку України передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року. З огляду на поточну інфляційну динаміку, цього має бути достатньо для приведення інфляції до цілі 5% в першому півріччі 2022 року.
 
За спостереженнями НБУ, в I кварталі інфляція в Україні очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5±1%, але відхилилася від нього істотніше, ніж передбачалося прогнозом, під дією переважно тимчасових факторів.
 
За підсумками березня зростання споживчих цін в річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція – до 5,9%. Динаміка показників перевищила прогноз НБУ, опублікований в інфляційному звіті за січень.
 
Роздрібний товарообіг в I кварталі стабільно перевищував докризові рівні: так, у лютому він був на 5,6% більшим, ніж в аналогічному місяці минулого року. За даними Нацбанку, внаслідок подорожчання товарів щоденного споживання інфляційні очікування залишаються підвищеними.
 
З огляду на стрімке відновлення світової економіки і посилення інфляційного тиску, НБУ переглянув прогноз інфляції з 7% до 8% у 2021 році, але очікує її повернення до цілі 5% в першому півріччі 2022 року і подальшу стабілізацію на цьому рівні.
 
Пік інфляційного сплеску доведеться на III квартал 2021 року. Втім, восени інфляція почне знижуватися і повернеться в цільовий діапазон 5±1% у першому півріччі 2022 року, де і буде залишатися надалі, – прогнозують у Нацбанку.
 
За спостереженнями НБУ, економіка України відновлюється, але повільніше, ніж очікувалося, зокрема через посилення карантинних обмежень. З огляду на втрати від пандемії, регулятор також погіршив прогноз зростання реального ВВП в 2021 році з 4,2% до 3,8%.
 
Відзначається, що ведення нових карантинних обмежень призвело до пригнічення ділової активності. Крім того, ефект низьких торішніх урожаїв позначився на показниках сільського господарства, харчової промисловості та вантажообігу. По-третє, посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках і розширення торгових обмежень з боку Росії вплинули на погіршення показників промисловості, незважаючи на високі ціни на світових товарних ринках.
 
З урахуванням цих чинників очікується скорочення економіки в річному вимірі за підсумками I кварталу. Починаючи з II кварталу економіка України повернеться до стійкого зростання. Головним двигуном і надалі залишатиметься споживчий попит. У 2022-23 роках зростання економіки буде близьким до 4%, – зробили прогноз в НБУ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *