Розгляд законопроєкту про ринок землі у другому читанні очікується на цьому тижні. Головна стаття Земельного кодексу, до якої вносяться зміни, — про набуття права власності на земельні ділянки с/г призначення. Іноземцям заборонено набувати частки у юрособах, які є власниками с/г землі.
Однак реального захисту від набуття у власність землі іноземцями не існує, пише Роман Головін.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «ZN.UA».
“Набувачами прав власності на земельні ділянки можуть бути громадяни України, юридичні особи України, територіальні громади, держава.
Також право власності на ці земельні ділянки може набуватися банками та кредитними установами у процесі стягнення заставного майна.
Відповідно до запропонованої поправки, іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство в юридичних особах (крім банків і кредитних установ), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.
Але така заборона дійсна лише до дня оголошення рішення референдуму про надання права іноземцям набувати права власності на землю. А як там далі — невідомо”, — зазначає автор.
“Звісно, законотворці надають вичерпний перелік тих, кому українська земля не дістанеться у жодному разі.
Тут і агресори, і окупанти, і терористи, і невідомі бенефіціари, чи то під українськими санкціями, чи то під контролем FATF.
Але всі ми розуміємо, наскільки легко у сучасному світі іноземним бенефіціарам, навіть за цілковитої заборони, відкрити в Україні українську компанію із підставним українським бенефіціаром, який не підпаде під жодні санкції та обмеження.
Насправді ніякого захисту від набуття у власність землі іноземцями не існує, — кінцеву бенефіціарність можливо довести тільки тоді, якщо іноземець чи будь-яка особа володіє в юридичній особі часткою більш як 25%, а всіх, хто менше, то гостинно запрошуємо у власники української землі”, — пише автор.
Джерело: propozitsiya.com