Нібулон отримав сертифікат оператора з протимінної діяльності

Як оператор з протимінної діяльності, підприємство «Нібулон» може здійснювати роботи з гуманітарного розмінування. Сапери мають право розвідувати території компанії та оцінювати ступінь їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами, розповів директор зі взаємодії з органами влади та з правових питань ТОВ «Нібулон» Михайло Різак.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами Михайла Різака, станом на 7 травня 2023 року 25,5 тисяч гектарів полів компанії є замінованими, що становить приблизно 30 відсотків від всієї площі земель. П’ять тисяч гектарів розташовані на деокупованій території та доступні до розмінування — це Харківська і Миколаївська області.

«Товариство «Нібулон» до повномасштабного вторгнення співпрацювало із майже 4500 фермерами, у травні 2023 року ця кількість становить близько 3000 фермерів», — розповів Різак.

Станом на 7 травня відбувається розмінування земель, що є у користуванні компанії, у безпечних місцях Миколаївської області. Підприємство готове приймати заявки від малих і середніх фермерів на нетехнічне обстеження територій.

«Ми готові приймати заявки. Ми про це говоримо відверто. Товариство Нібулон до війни співпрацював із фермерами. Пропорція 25-30 відсотків зберігається, у нас є елеватори, що досі у тимчасовій окупації», — сказав директор зі взаємодії з органами влади та з правових питань ТОВ «Нібулон».

«Понад тиждень тому ми отримали статус, пройшли сертифікацію у Центрі протимінної діяльності МО України в Чернігові. З першого травня почали розміновувати сільськогосподарські угіддя. Наш план — засіяти цієї весни близько тисячі гектарів», — розповів Михайло Різак.

У штаті працюють дев’ять саперів. Фахівці шукають вибухонебезпечні предмети та мітять їх. Знешкоджують вибухівку піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Планується машинне розмінування. Станом на сьогодні машинне розмінування в Україні не сертифіковане, і ми намагаємось імплементувати кращий міжнародний досвід, зокрема швейцарських, німецьких компаній щодо методики роботи з такою технікою саме в гуманітарному напрямку», — розповів Михайло Різак.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *