Нова процедура випробувань пестицидів та агрохімікатів стане на заваді несумлінним імпортерам ЗЗР, — експерти

Наказ Мінприроди №392 від 28 грудня 2020 р. «Про затвердження Порядку уповноваження … установ… на проведення державних випробувань пестицидів та агрохімікатів», зареєстрований у Мін’юсті на початку лютого, стане запобіжником від несумлінного використання положень закону, що має дозволити ввіз незареєстрованих ЗЗР для досліджень, вважає координаторка комітету захисту рослин УКАБ Ольга Кухар. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Agri-Gator.

Річ у тім, що прийнятий у першому читанні законопроєкт №2289, котрим передбачається внесення змін до Закону «Про пестициди та агрохімікати», які б повертали скасовану кілька років тому можливість імпорту не зареєстрованих в Україні препаратів для проведення досліджень, викликала чимало побоювань, передусім з боку вітчизняних виробників. Усі вони зводилися до того, що в дозволі імпорту незареєстрованих ЗЗР з метою досліджень вбачали лазівку для ввезення необмежених кількостей небезпечних препаратів.

Новий наказ дозволяє залучити до процесу державних випробувань українські та міжнародні мережі приватних лабораторій та науково-дослідних установ. В результаті, покращиться якість випробувань. Крім того, потенційна конкуренція з боку приватних установ змусить державні науково-дослідні інститути  інвестувати в матеріальну базу.

Згідно з новою процедурою уповноваження для випробувань усіх пестицидів та агрохімікатів лабораторія повинна бути акредитована на встановлення якісних показників (фізико-хімічні характеристики). Простіше кажучи, потрібно, щоб можна було встановити, як той чи інший продукт впливає на продуктивність та, наприклад, цукристість цукрового буряку чи вміст протеїну в насінні сої.

Для випробування інсектицидів у лабораторії має бути ентомологічна експертиза, фунгіцидів — фітопатологічна, а для гербіцидів — гербологічна.

Наказ встановлює чіткі вимоги до кваліфікованого персоналу, і це не тільки відповідний профіль та стаж роботи за фахом. Має бути чітко прописаний розподіл обов’язків усього персоналу, що задіяний в процесі. Фахівці, що безпосередньо працюють з пестицидами, мусять мати відповідний дозвіл, який видає Держпродспоживслужба.

В наказі прописані вимоги до земельних ділянок на яких проводяться державні випробування. Є обов’язковою наявність агрохімічних паспортів, що видає Інститут охорони грунтів України.

Для оцінки впливу на нецільові об’єкти наземної біоти в матеріально-технічній базі мають бути відомості щодо сертифікованих підрозділів з їх утримання або ж відповідні договори з підрядними організаціями.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *