Новими правилами уряд планує побороти зловживання під час експорту агропродукції

Кабінет Міністрів схвалив постанову № 1132 «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». Документ змінює правила експорту аграрної продукції. Постанову підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту. Буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. 

Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати 4 критеріям:

 • Бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року.
 • Не мати податкового боргу з повернення валютної виручки.
 • Щодо підприємця не складався  акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.
 • Підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютної виручки.
 • Для включення в перелік верифікованих експортерів, підприємець по-перше, має зареєструватись в ДАР, якщо він там ще не  зареєстрований.  По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан копію листа з банку.

  Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подачі заявки. 

  Постанова набирає чинності з 10 листопада.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *