Органічні добрива перешкоджають розвитку харчових патогенів на польових культурах

Дослідження факультету сталого сільського господарства Університету Каліфорнії показало, що гній не сприяє виживанню патогенів і може навіть сприяти колоніям бактерій, які придушують патогени. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на британське інтернет-видання AgriLand.

Зазвичай дослідження фіксували значне перевищення харчових патогенів на полях, удобрених гноєм, порівняно з удобреними міндобривами. Однак останнє дослідження припускає перегляд подібних висновків, установивши, що компости на основі гною можуть насправді допомогти сільгоспвиробникам запобігти поширенню хвороб, спричинених харчовими патогенами.

Відкриття базується на досліді, в якому вже протягом 27 років порівнюється стан ґрунту за органічного та «конвенційного» землеробства. Дослід порівнює вплив компостованого курячого посліду і покривних культур на хімію ґрунту, колонії бактерій і виживання збудників сальмонельозу та лістеріозу під час вирощування помідорів і кукурудзи.

На органічному полі розкидали і заробляли в ґрунт компостований курячий послід в обсязі 4 т/га. До внесення компост не аналізувався на вміст харчових патогенів. У якості покривної культури застосовувалася сумішка кінського боба (90 кг/га), вики волохатої (22,5 кг/га) і вівса (28 кг/га), висіяна з осені. Навесні покривні культури задисковували. На початку квітня на «конвенційних» полях вносили стартове добриво зі співвідношенням NPK 8:24:6 в обсязі 56 кг д. р. азоту на гектар. Крім того, на «конвенційні» поля вносили сульфат амонію в обсязі 180 кг д. р. азоту на гектар.

Лідер команди дослідників розповів, що вони припускають, що слід переглянути відношення до гною — як через уже відому користь компостів для здоров’я ґрунту, так і через те, що він, як виявилось, не перебільшує ризики для безпечності продуктів, а, скоріше, оптимізує їх.

Дослідникам вдалося виробити оптимальні технології компостування, які знижують популяцію патогенів у ґрунті. Відтак дослідники зробили висновок, що компости на основі гною в поєднанні з покривними культурами є безпечною альтернативою міндобривам у вирощуванні польових культур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *