Останні вісім років були найтеплішими за всю історію спостережень, навіть незважаючи на охолоджуючий вплив погоди Ла-Нінья з 2020 року, повідомила у вівторок служба моніторингу клімату Європейського Союзу.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rfi.fr.
За даними Служби зміни клімату Copernicus, 2022 рік став п’ятим найтеплішим роком з початку ведення записів у 19 столітті.
Пакистан і північну Індію охопила двомісячна весняна спека з температурою значно вище 40 градусів за Цельсієм (104 градуси за Фаренгейтом), за якою в Пакистані послідувала повінь, яка охопила третину країни.
Франція, Великобританія, Іспанія та Італія встановили нові рекорди середньої температури на 2022 рік, а Європа в цілому пережила другий найспекотніший рік за всю історію, йдеться в щорічному звіті Copernicus.
Хвилі спеки по всьому континенту ускладнювалися сильними умовами посухи. За останні 30 років температура в Європі зросла більш ніж удвічі порівняно з середньосвітовою, причому цей регіон демонструє найвищий темп підвищення серед усіх континентів земної кулі.
«2022 рік став ще одним роком кліматичних екстремальних ситуацій у Європі та в усьому світі», — заявила заступник керівника служби зміни клімату Copernicus Саманта Берджесс.
У великих районах Близького Сходу, Китаю, Центральної Азії та Північної Африки також спостерігалося безпрецедентне тепло в середньому за весь 2022 рік. Китай і Західна Європа повідомили про негативний вплив погодних умов на сільське господарство, річковий транспорт і управління енергією.
У полярних регіонах Землі минулого року також спостерігалися рекордні температури.
Віддалена станція «Восток» у глибині Східної Антарктиди досягла відносно приємної температури мінус 17,7°C, найтеплішої за всю її 65-річну історію. На іншому кінці земної кулі, у Гренландії, температура вересня була на 8°C вищою за середню, що прискорило втрату льодовикового покриву, який став основною причиною підвищення рівня моря.
За даними Copernicus, найспекотнішими роками в усьому світі на даний момент є 2016, 2020, 2019 і 2017 роки в порядку спадання.
Концентрації в атмосфері двох основних парникових газів, які спричиняють глобальне потепління, – вуглекислого газу (CO2) і метану (CH4) – також продовжували зростати протягом десятиліть і досягли рекордних рівнів.
Рівень CO2 зріс до 417 частин на мільйон — найвищого рівня за понад два мільйони років. Рівень метану зріс до 1894 частинок на мільярд до рівня, якого не було за 800 000 років.
«Концентрація в атмосфері продовжує зростати без ознак уповільнення», — сказав Вінсент-Анрі Пеуч, директор служби моніторингу атмосфери.
Джерело: propozitsiya.com