Парламент проголосував за створення Бюро економічної безпеки

3 вересня Верховна Рада в першому читанні прийняла проект Закону «Про Бюро економічної безпеки». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на depo.ua.

Таким чином, парламент поклав початок черговій спробі ліквідації податкової міліції (поліції), позбутись якої українському бізнесу обіцяють уже 15 років. А тепер проголошений євроінтеграційний курс просто зобов’язує Україну забезпечувати ефективне функціонування інститутів, які гарантуватимуть верховенство права, додержання прав та інтересів фізичних та юридичних осіб, їх ефективний захист.

Нині правоохоронну функцію у сфері економічних порушень бізнесу виконують податкова міліція, Служба безпеки України та Національна поліція України.

Однак статистичні дані свідчать про:

–  недостатньо ефективну роботу в першу чергу податкової міліції у розслідуванні економічних злочинів;

–  необхідність позбавити правоохоронні органи від невластивих їм функцій;

–  необхідність відокремити правоохоронну функцію від сервісної функції податкової.

Ініціатори проєкту закону наголошують, що створення єдиного державного органу, відповідального за боротьбу з економічними злочинами, та уникнення дублювання відповідних функцій у різних правоохоронних органах — це також одна з вимог Меморандуму про економічну та фінансову політику.

Законопроєкт розроблено з метою:

  • ліквідації податкової міліції;
  • оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки;
  • усунення дублювання їх функцій;
  • створення Бюро економічних безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності.

У пояснювальній записці наголошується, що запропонована модель боротьби з економічними злочинами стане більш ефективною та зменшить податковий тиск на платників податків.

Очікується, що схвалення законопроєкту сприятиме:

– налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;

– ефективності дій єдиного правоохоронного органу в боротьбі зі злочинами у сфері економіки;

– підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що здійснюється експертами Світового банку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *