Перші фури з пшеницею та ячменем рушили з Дніпропетровщини до Херсонщини

Допомога деокупованим територіям – спільна ініціатива начальника ОВА Сергія Лисака і фермерів Дніпропетровської області. Загалом планують передати 300 тонн насіння, щоб тамтешні аграрії засіяли розміновані поля. А люди, чиї громади відновлюють за проєктом «Пліч-о-пліч», були з хлібом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на adm.dp.gov.ua.

«Раніше Президент Володимир Зеленський ініціював відбудову сіл і селищ Херсонщини. Ми перейняли естафету проєкту «Пліч-о-пліч». Тепер не тільки відновлюємо. Дбаємо й про те, щоб люди, котрі пережили окупацію, були із хлібом, – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак. – Порадившись із нашими фермерами, вирішили підтримати посівним матеріалом».

Перший гуманітарний вантаж на деокуповані території відправила фермерська родина, на чолі якої 86-річний Володимир Іванович. Все життя чоловік присвятив сільському господарству, пройшов шлях від тракториста до керівника.

«Пережив голод. У дитинстві бігав у поля збирати колоски. Ті, що лишилися після жнив. Якось набив кишені і до мене під’їхав колишній поліцай. Він тоді охоронцем у колгоспі був. Спитав, що роблю. Відповів – колосків мамі назбирав. Може з них вона каші зварить. Та змусив висипати все. Я плакав. Це страшно було», – пригадує керівник фермерського господарства Володимир Іванович.

Відтоді дбає, аби в людей був хліб. Дізнавшись, у якому становищі опинилися колеги з Херсонщини, відгукнувся. Порадившись із сім’ю, виділив 300 тонн насіння пшениці та ячменю.

Його тезка та колега з Приазовського району Херсонщини радіє. Каже – громада, у якій розташовується його ферма, тривалий час була під окупацією. Все, що він так дбайливо створював, фактично знищили – і техніку і врожай. 

«Пшениця просто погоріла. Деяка стала непридатною, бо простояла понад півроку незібраною. Багато мін у полях. Сапери розміновують. Ця робота триває вже понад півроку. І ще є над чим працювати. Допомога, надана Дніпропетровщиною, стане у нагоді. Вже восени засіємо чисті від снарядів землі», – поділився фермер з Херсонщини Володимир.

Насіння від фермерів регіону розділять між шістьма господарствами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *