Главная / АГРОНОВИНИ / Підприємець розпочав проєкт будівництва екопоселення майбутнього в Одеській області

Підприємець розпочав проєкт будівництва екопоселення майбутнього в Одеській області

У селі Семисотки в Одеській області місцевий підприємець Олександр Паларієв з однодумцями розпочав амбітний проєкт будівництва екопоселення майбутнього. За основу взяли прибалтійський досвід.

А окупатися проєкт має за допомоги зеленого туризму та відновлюваної енергетики.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Ще тридцять років тому у цьому селі вирувало життя. Нині на два десятки стареньких хат залишилось лише шестеро мешканців.

Підприємець, який вирішив відбудувати село, сам родом з цих місць. До масштабного проєкту, зізнається, його підштовхнув саме карантин.

«Багато робочої сили, люди байдикували. Ми буквально за два дні, ось як коронавірус оголосили, і ми вирішили будувати», – поділився Олександр Паларієв.

Гуртом прибрали сміття, знесли напівзруйновані хати, зі старовинних предметів побуту побудували незвичні паркани. Старі хати реанімують за сучасними технологіями, а на порожніх ділянках зведуть екологічні смарт-будинки.

«Основна концепція – це що б люди повернулися жити. Це туристичний фонд. Перша віддача грошей і затребуваність – це буде через сільський зелений туризм», – пояснив автор проєкту.

У Семисотці для вчених зроблять науково-експериментальні ділянки. На них вирощуватимуть цінні сорти плодових дерев та чагарників. Вже висадили 70 яблунь, 120 кущів троянд та сотню китайських чагарників з їстівними ягодами.

Вже скоро в село протягнуть водопровід та волоконно-оптичний кабель для інтернету. Так автоматизують сільське господарство. Планують розгорнути і автоматичне крапельне зрошення, яке значно знизить витрати аграріїв. 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Компанія АМАКО УКРАЇНА запускає унікальну пропозицію на оригінальні запчастини CNH

В сезоні-2020 компанія АМАКО УКРАЇНА безпрецедентно знижує ціни на запчастини! Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey