У селі Семисотки в Одеській області місцевий підприємець Олександр Паларієв з однодумцями розпочав амбітний проєкт будівництва екопоселення майбутнього. За основу взяли прибалтійський досвід.
А окупатися проєкт має за допомоги зеленого туризму та відновлюваної енергетики.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.
Ще тридцять років тому у цьому селі вирувало життя. Нині на два десятки стареньких хат залишилось лише шестеро мешканців.
Підприємець, який вирішив відбудувати село, сам родом з цих місць. До масштабного проєкту, зізнається, його підштовхнув саме карантин.
“Багато робочої сили, люди байдикували. Ми буквально за два дні, ось як коронавірус оголосили, і ми вирішили будувати”, – поділився Олександр Паларієв.
Гуртом прибрали сміття, знесли напівзруйновані хати, зі старовинних предметів побуту побудували незвичні паркани. Старі хати реанімують за сучасними технологіями, а на порожніх ділянках зведуть екологічні смарт-будинки.
“Основна концепція – це що б люди повернулися жити. Це туристичний фонд. Перша віддача грошей і затребуваність – це буде через сільський зелений туризм”, – пояснив автор проєкту.
У Семисотці для вчених зроблять науково-експериментальні ділянки. На них вирощуватимуть цінні сорти плодових дерев та чагарників. Вже висадили 70 яблунь, 120 кущів троянд та сотню китайських чагарників з їстівними ягодами.
Вже скоро в село протягнуть водопровід та волоконно-оптичний кабель для інтернету. Так автоматизують сільське господарство. Планують розгорнути і автоматичне крапельне зрошення, яке значно знизить витрати аграріїв.
Джерело: propozitsiya.com