Підвищувальний ціновий тренд, який в даний час спостерігається на українському ринку мінеральних добрив, може зберегтися до березня 2021 р.
Таку думку в інтервью, висловив директор ІА «Маркер» Сергій Пісоцький.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.
Як зазначив експерт, в кінці 2020 р. на тлі зростаючого дефіциту пропозиції, стали стрімко зростати ціни на добрива, насамперед, азотної групи. В середньому, з середини листопада до кінця грудня ціни в азотному сегменті зросли на 10-15%.
Найгостріше ж питання з наявністю товару в секторах карбаміду і сульфату амонію. Тут ціни зросли на 18% і 25% відповідно. У секторі фосфорних і комплексних добрив також відзначається підвищувальний тренд, але темпи нижче. За вказаний період середній індикатор цін зріс в групі фосфорних добрив на 5-10%, а в групі комплексних — на 3-8%.
«З огляду на низькі обсяги імпорту протягом усього року ситуація в кінці року була очікуваною. Сезонний попит забезпечити самостійно національні виробники не в змозі, навіть в силу логістичних обмежень, а без підживлення ринку імпортним товаром можна було прогнозувати виникнення дефіциту пропозиції в кінці року з початком активного попиту під весняну кампанію», — вважає С. Пісоцький.
Також він зазначив, що за підсумками 10 місяців ц.р. обсяги імпортних поставок мінеральних добрив скоротилися майже на 39% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. Скорочення, перш за все, торкнулося азотної групи добрив, ввезення NP і NPK скоротилося меншою мірою.
Джерело: propozitsiya.com