Плани продажу ОПЗ і корпоратизації ДПЗКУ та Аграрного фонду до кінця 2020 року залежать від парламенту

Уряд у плані дій на 2020 рік розглядає приватизацію до кінця року АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), ПАТ “Одеський припортовий завод”, ДП “Завод “Електроважмаш” і “Вугільної компанії “Краснолиманська”, ПрАТ “Президент-Готель”, якщо буде знято законодавчу заборону на проведення аукціонів з їх продажу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію «Інтерфакс Україна».

“Програма пріоритетних дій уряду буде доопрацьована з Мінекономіки, Мінфіном, Мінцифрою, ФДМУ з урахуванням, у тому числі, прийнятих законів. У частині приватизації — це врахування того, що діє заборона згідно із законом”, — прокоментувала ухвалений Кабінетом Міністрів у середу план пріоритетних дій на 2020 рік заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді. Вона нагадала, що діє мораторій на продаж об’єктів великої приватизації на період карантину.

“Міжвідомче узгодження — складний процес, який іноді триває місяцями, тому акт було прийнято з доопрацюванням, про що було озвучено і на урядовій нараді і на засіданні уряду”, — зазначила вона. За словами Панаіотіді, триває робота з депутатами, щоб повністю повернути приватизацію.

Проект плану, оприлюднений перед засіданням у середу, передбачав завдання Фонду держмайна до кінця року завершити продаж перелічених вище об’єктів. Як обґрунтування для таких дій названі укази президента, ухвалені у вересні та листопаді минулого року.

Проект плану також передбачав затвердження для 15 найбільших держкомпаній політики власності, індивідуального плану заходів з корпоративного управління, ключових показників діяльності наглядової ради. Йдеться про НАК “Нафтогаз України”, держконцерн “Укроборонпром”, НАЕК “Енергоатом”, “Укргідроенерго”, “Укрзалізницю”, “Укрпошту”, Міжнародний аеропорт “Бориспіль”.

У цьому списку також Адміністрація морських портів України, НЕК “Укренерго”, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Аграрний фонд, поліграфкомбінат “Україна”, “Украерорух”, ДАК “Автомобільні дороги України” та “Оператор ГТС України”.

Як повідомлялося, з початком коронакризи Верховна Рада в березні цього року призупинила велику приватизацію, проте минулого тижня дещо пом’якшила заборону, фактично дозволивши підготовку і заборонивши безпосередньо аукціони з продажу великих приватизаційних об’єктів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *