Погода взимку була переважно сприятлива для озимих, – НААН

Згідно з січневим оглядом фахівців Національної академії аграрних наук України, впродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Цьогорічна зима є порівняно теплою, але відрізняється нестабільністю температурного режиму та значною кількістю опадів. Для озимих зернових культур такі погодні умови за відсутності сильних морозів не мають негативного впливу на рослинні організми, хоча систематичне амплітудне коливання температури повітря і ґрунту певною мірою знижує їх стійкість до холодів, особливо близьких до критичних, які малоймовірні впродовж поточного зимового періоду, але цілком можливі, якщо брати до уваги досвід минулих років», – зауважили вчені.

При цьому вони нагадали, що «агрономічна зима» ще далеко не закінчилася. Попереду лютий та березень, які можуть піднести «небажаний сюрприз» у вигляді інтенсивних короткочасних морозів за відсутності снігового покриву на полях, що може завдати певної шкоди окремим посівам.

«Разом з цим навіть порівняно сприятливі погодні умови в подальшому не виключають систематичної оцінки умов перезимівлі та стану посівів озимих зернових культур, яка повинна проводитися за комплексом метеорологічних факторів, головним з яких є мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння рослин, критичні значення якої для озимини в кінці зимівлі та навесні навіть за нетривалого похолодання можуть становити лише 8–12°С морозу», – зазначається в огляді.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *