Главная / АГРОНОВИНИ / Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС

Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС

У Польщі схвалили неонікотиноїдну обробку ріпаку у 2020 році, попри те, що цей метод повністю суперечить чинним нормам законодавства Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Topagrar.

«Для всіх країн – членів ЄС діяла заборона на проведення неонікотиноїдних обробок. Втім, Польща прийняла рішення у 2020-2021 роках обробляти насіння ріпаку засобом захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta», – йдеться в повідомленні.

Польські фермери, які вирощують ріпак, можуть використовувати для посіву насіння, оброблене неонікотиноїдами, вже в наступному сезоні під урожай 2021 року. Відповідно до спеціального дозволу, підписаного міністром сільського господарства Яном Кшиштофом Ардановскі, ріпак у Польщі, незважаючи на діючу заборону ЄС, може оброблятися продуктом для захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta. Період обробки: з 1 червня по 28 вересня 2020 року.

Виданий головою мінсільгоспу Польщі спеціальний дозвіл став відповіддю на запит Національної асоціації виробників ріпаку та білкових рослин. 

У зв’язку з тим, що на посівах ріпаку не застосовуються інсектициди, асоціація виробників ріпаку в Польщі повідомляла про значне збільшення популяції шкідників. У 2018 році дослідження показали пошкодження посівів ріпаку на 50-80% площ.

Аналогічні пошкодження були також виявлені торік. Це і подальше пошкодження листя збільшило б сприйнятливість рослин до інших хвороб ріпаку та позначилося б на потенціалі врожайності.

У 2020 році планується провести обробку насіння на площі близько 250 тис. га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Розроблено технологію, яка забезпечує 100% запилення рослин

Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях. Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey