Президенту й 4 посадовцям Національної академії аграрних наук оголосили підозру

Детективи Національного бюро повідомили президенту Національної академії аграрних наук України та ще чотирьом вищим посадовцям академії про підозру у причетності до незаконного відчуження 15 га особливо цінних земель НААН.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт НАБУ.

Список підозрюваних (бюро називає лише посади, без імен):
– президент НААН (на час вчинення злочину – віце-президент) – Ярослав Гадзало;

  • – директор Інституту садівництва НААН (на час вчинення злочину – перший віце-президент НААН) – Ігор Гриник;
  • – перший проректор Національного університету біоресурсів і природокористування України (на час вчинення злочину – віце-президент НААН) – Ігор Ібатуллін;
  • – віце-президент, головний вчений секретар НААН (на час вчинення злочину – академік-секретар відділення НААН) – очевидно, Анатолій Заришняк;
  • – директор Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства” ім. В.Є. Таїрова НААН – В’ячеслав Власов.

Підозри за підписом генпрокурора детективи НАБУ вручили їм 24-29 січня 2020 року.

Дії названих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України.

Загальна кількість осіб, притягнутих до відповідальності за розкрадання особливо цінних земель НААН, сягнула 14. Стосовно 9-ти з них розслідування закінчено, справу скеровано до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

За даними слідства, впродовж 2013-2014 років посадовці НААН ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про 138 ділянок у передмісті Києва (село Гатне), які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

У корупційній схемі роль п’яти осіб, яким повідомлено про підозру, полягала у тому, що вони як члени президії НААН проголосували за виділення земельних ділянок із числа особливо цінних земель, а згодом оформили окремі ділянки на себе, близьких родичів та пов’язаних осіб.

Зазначені факти є одним із епізодів кримінального провадження щодо розкрадання земель НААН.

Розслідування першого епізоду тривало з квітня 2017 по грудень 2019 року.

Справа стосовно дев’яти обвинувачених уже перебуває на розгляді ВАКС.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *