Черемша, яку також називають колба, дикий часник, левурда, ведмежа цибуля, самардала, росте у дикому вигляді та цю рослину можна вирощувати культурним і навіть промисловим способом.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.
Черемша здавна славиться своїми корисними властивостями, зокрема потужними бактерицидними, антибактеріальними і антисептичними діями, а також вітамінним складом. За всіма параметрами черемшу можна назвати «суперфудом», який постійно шукають прихильники здорового способу життя в усіх країнах світу. Більш того, попит на подібні суперфуди різко зріс із моменту початку пандемії коронавірусу.
Зазначається, що нинішня популярність черемші робить її вельми прибутковою сільськогосподарською культурою, яка може приносити до $500 тис. доходу з одного гектара. Роздрібна ціна черемші в Україні сягає $23,7 за кг.
Черемша невибаглива рослина, яка здобуває дедалі більшої популярності в якості сільськогосподарської культури для комерційного вирощування.
«В Україні черемша переважно є дикоросом, що росте в лісах, в полях. При цьому насіння садової черемші можна легально купити і посадити у себе на ділянці. Сезон черемші досить короткий. У дикому вигляді в центральних і північних регіонах України черемша виростає в другій половині квітня-початку травня», — каже Катерина Звєрєва, міжнародний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН ФАО.
В їжу черемша вживається як в свіжому вигляді, так і використовується в різних салатах, супах і овочевих стравах. У країнах Скандинавії з черемшею запікають овочі.
«Крім того, черемша — це хороший консервант — в сушеному або розтертому з сіллю вигляді нею посипають м’ясо, щоб воно зберігалося довше. Черемша пахне ніжним часником, тому ідеально підходить в якості добавки до салатів, супів або песто», — додає експерт.
Важливо й те, що черемшею можна ласувати не тільки в сезон. З цієї рослини роблять чимало продуктів більш тривалого зберігання. В інтернеті активні пропозиції консервованої черемші. Також черемшу можна заморожувати, солити, сушити і навіть настоювати на ній рослинне масло.
Джерело: propozitsiya.com