Для вітчизняних аграріїв, зокрема для зерновиробників, осінній період поточного року виявився доволі складним, що пояснюється насамперед своєрідними, не дуже сприятливими погодними умовами на час проведення сівби озимих зернових культур.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
Періодичні дощі різної інтенсивності в більшості регіонів країни перешкоджали якісно і вчасно проводити не тільки посівну кампанію, але й збирання пізніх культур.
Разом з тим у зоні південного Степу окремі райони страждали від тривалої посухи, що призвело до значної затримки появи сходів і навіть часткової загибелі рослин, що в подальшому, звичайно, призведе до надмірних непередбачуваних витрат у кожному окремо взятому господарстві, яке постраждало від посушливих умов.
Також чималих збитків можуть зазнати й ті виробники аграрної продукції, які сівбу озимини проводили в занадто пізні, не рекомендовані строки, а саме в другій половині жовтня та на початку листопада. Це відбувалося, як зазначалося, через тривалу дощову погоду впродовж першої половини осіннього періоду, коли зазвичай проводиться сівба озимих зернових культур.
Погодні умови на завершення жовтня та початку листопада були в міру сприятливими для росту і розвитку рослин озимих зернових культур. Так, у третій декаді жовтня середня температура повітря склала 9,7 °С, що було на 3,3 °С вище кліматологічної норми.
Середня кількість опадів виявилася доволі значною і становила 35,6 мм, або 254 % середньої багаторічної норми.
Загалом у жовтні середня температура повітря за місяць склала 10,5 °С і була на 1,4 °С вищою за середню багаторічну норму. Середня кількість опадів досягла 73,8 мм, що було майже удвічі більше середніх багаторічних значень (38,0 мм). Така кількість вологи у вигляді дощів різної інтенсивності протягом даного календарного терміну виявилася найбільшою за останні 10 років.
Джерело: propozitsiya.com