Румунія модернізує інфраструктуру щоб збільшити перевезення зерна з України

Уряд Румунії планує модернізувати дорожню інфраструктуру в чорноморському порту Констанца в рамках масштабніших інвестицій у порт, які можуть сприяти збільшенню транзиту українського зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

Констанца є одним із найбільших альтернативних експортних маршрутів України, куди зерно доставляється автомобільним, залізничним та баржовим транспортом по Дунаю.

Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна, і представники румунського уряду заявили, що найближчими місяцями вони мають намір подвоїти щомісячний обсяг транзиту українського зерна до Констанци до 4 млн тонн.

Уряд Румунії модернізував десятки залізничних ліній, що з’єднують країну з Україною, а на Дунаї ведуться роботи зі збільшення пропускної спроможності барж, у тому числі за рахунок найму лоцманів та забезпечення можливості навігації у нічний час.

У порту Констанца міністерство транспорту коштом Європейського Союзу відремонтує або зміцнить існуючу інфраструктуру, побудує нові дороги, під’їзні пандуси та кільцеві розв’язки, а також запустить систему управління рухом у цифровому форматі.

«Це очевидний доказ того, що Румунія докладає серйозних зусиль для підтримки України, забезпечуючи транзит зерна, а також для об’єднання регіону», – заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр Марчел Чолаку.

Роботи в порту, вартість яких складе 721,3 млн леїв (155,67 млн дол. США), розраховані на 36 місяців.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *