Щоб вийти на довоєнний рівень агроекспорту, необхідно завантажувати щомісяця 100 кораблів

Українському агросектору потрібно нарощувати експорт продукції. До війни країна щомісячно експортувала близько 6 млн тонн. Щоб зараз вийти на довоєнний рівень, потрібно через чорноморські порти завантажувати щомісяця агропродукцією 80-100 кораблів, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Я нагадаю, що маючи морські порти, минулого року ми навантажували близько 6 млн тонн щомісяця. Так що потенціал для використання різних шляхів експорту зростає. Питання лише в забезпеченні безпечного руху кораблів у Чорному морі. З наших морських портів вже вийшло 27 кораблів. Ще 18 стоять на завантаження, а 40 подали заявки на входження. Якщо ми хочемо вийти на довоєнний рівень, нам потрібно через чорноморські порти завантажувати щомісяця десь 80-100 кораблів», — розповів Денис Марчук.

За його словами, показник експорту зернових та олійних культур в серпні може сягнути 4 млн тонн, що становить більш ніж 50% довоєнного рівня.

«За липень нам вдалося перевезти майже 3 млн тонн. Протягом серпня ми вже експортували 670 тис. тонн. Тобто за підсумками серпня ми можемо вийти на показник десь близько 4 млн тонн зернових та олійних. Це навіть більше ніж 50% довоєнних показників», — зазначив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *