Сільськогосподарські площі Миколаївщини скоротилися на чверть

Фермери Миколаївщини завершують сільськогосподарський рік. У порівнянні з 2021 роком динаміка виробництва сільгосппродукції пішла на спад. Зокрема, площі, на яких можна було здійснювати сільськогосподарські роботи, становили 1,2 млн гектарів — це на 26 відсотків менше ніж у 2021 році, розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обладміністрації Володимир Афанасьєв.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

У Баштанському та Миколаївському районах області, які перебувають на лінії зіткнення, у 2022 році площі земель, які оброблялися, були меншими на 30 відсотків у порівнянні з 2021 роком.

«У першу чергу, це пояснюється збройною агресією російської федерації проти України, яка не дала змоги повною мірою забезпечити польові роботи на всій площі, через тимчасову окупацію певних територій та бойові дії», — розповів чиновник.

Станом на 27 жовтня території двох громад у Баштанському районі тимчасово окуповані, ще дві громади перебувають під постійними щоденними обстрілами.

Зі слів Володимира Афанасьєва, окрім зменшення посівних площ, на врожайність також вплинули й погодні умови: в період формування зерна не було достатніх опадів.

«Через блокування портової інфраструктури в області виникли труднощі зі збутом сільгосппродукції, а це вплинуло на цінову політику. Збільшилася вартість доставки. Наразі в області працюють зернотрейдери, які закуповують на місцях продукцію, або фермери самостійно вивозять продукцію в порти за межами нашої області», — розповів чиновник.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *