Ситуація з коштами в агросекторі критична, – Олег Хоменко

В агросекторі склалася надскладна ситуація щодо фінансових результатів діяльності у 2023 році. За попередніми розрахунками, збитки галузі рослинництва складуть не менше 3 млрд доларів, велика частина підприємств збанкрутують. Про це йшлося під час прес-конференції на тему «Українські аграрії на межі банкрутства».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Ukrainian Agribusiness Club.

«Цього року ситуація з обіговими коштами в галузі є більш критичною для агросектору, ніж минулого року», – зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.

Основна причини – блокада Чорного моря та дорога логістика. Погіршує ситуацію здорожчання пального, агрохімікатів, запчастин, що призвело до підвищення собівартості на тлі зниження закупівельних цін.

«Якщо порівнювати з минулим роком, то станом на середину літа 2022 року все виглядало не так катастрофічно. Наразі ми можемо спостерігати кумулятивний ефект, коли проблеми накопичуються одна за одною, створюючи ситуацію подібну до снігової лавини – аграрії намагаються функціонувати на межі своїх можливостей. 

Тому пролонгація програми «Доступні кредити 5-7-9%» є нагальною, оскільки це допомагає сектору продовжувати свою діяльність, сплачувати орендну плату, податки, підтримувати громади. Сільгоспвиробники не просять гроші на безповоротній основі, більшість фермерів повертають ці кошти, маючи надію, у випадку критичності ситуації, знов скористатися програмою в майбутньому», – вважає Олег Хоменко.

Тому аграрії просять владу залишити пільгове фінансування галузі, повернути кредитну ставку 5% замість поточних 13% за програмою  «5-7-9», а також збільшити ліміти кредитування до оптимальної позначки у 150 млн грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *