Стамбульська зернова угода — в чому вигода Туреччини

Минулого тижня Україна підписала угоду про відкриття зернових коридорів. Згідно з ними, росія пообіцяла не блокувати наші порти, щоб ми мали можливість експортувати продукцію. Оскільки договір укладався в Стамбулі, то Туреччина точно мала б отримати з цього бодай якусь користь. І, як з’ясувалось, вона є.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 24tv.ua.

Під час укладання угод Туреччина отримала у свої руки всі козирі. Державі пообіцяли пріоритет у задоволенні потреб, пов’язаних із зерном. Ба більше, вона матиме можливість купувати його дешевше, ніж інші країни світу.

«Обидва міністри усно заявили, що Туреччині буде надано перевагу з погляду ціни та пріоритетних закупівель. Таким чином ми зможемо купити зерно, яке хочемо купити для власного експорту, за вигідною ціною. Звичайно, вони визначатимуть, скільки і за якою ціною вони продаватимуть у яку країну», — підкреслив голова парламентського комітету з сільського господарства Туреччини Юнус Килич.

Нагадаємо, що угода передбачає постачання 25 мільйонів тонн зерна. Загальна його вартість оцінюється у 15 мільярдів доларів США.

Туреччина не лише купуватиме зерно дешевше, а й отримуватиме його раніше за інші держави. А все тому, що у Стамбулі створять координаційний центр. Там контролюватимуть відвантаження продовольства з України.

Хоч угоду й підписали, на дії росії це аж ніяк не вплинуло. Країна-агресорка вкотре продемонструвала свої терористичні нахили, не протримавшись навіть доби. Один з останніх проявів — ракетний удар по Одеському порту 23 липня. На порушення росією підписаних напередодні домовленостей ООН та ЄС відповіли лише «глибокою стурбованістю».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *