8 квітня на світових біржах спостерігалося спекулятивне зростання пшеничних котирувань, викликане активізацією продажів пшениці нового врожаю з США до Китаю та стрімким підвищенням цін на кукурудзу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Graintrade.
Експортні продажі пшениці зі США за тиждень впали на 86% до річного мінімуму 82 тис. т, а загалом у сезоні склали 25,2 млн т.
Водночас тижневі продажі пшениці нового врожаю завдяки закупівлі Китаєм великої партії (260 тис. т) перевищили трейдерські очікування та склали 530 тис. т, що в 4,5 рази більше, ніж було продано за аналогічний тиждень попереднього сезону.
Котирування підтримує посушлива погода в окремих північних штатах та збільшення ризиків для сівби ярої пшениці у США й Канаді.
Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 4,5 євро/т до 211,75 євро/т або 252 $/т, а вересневі — на 2,25 євро/т до 198 євро/т або 235,7 $/т.
На тлі активізації покупців липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,6% до 232,5 $/т, а вересневі – на 1% до 234 $/т.
Напередодні виходу квітневого звіту міністерства сільського господарства США в Чикаго ціни на кукурудзу виросли на 4% на даних про збільшення виробництва етанолу та очікуваннях зниження кінцевих запасів кукурудзи в світі та США у новому балансі.
Ринок підтримали чутки про наміри Китаю придбати чергову партію американської кукурудзи та дані міністерства сільського господарства США про те, що експортні продажі кукурудзи зі США за тиждень склали 757 тис. т, а загалом у 2020/21 МР сягнули 66,5 млн т, що перевищує прогноз експорту на поточний сезон.
8 квітня на біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 4% до 228 $/т, а грудневі — лише на 1,8% до 194,5 $/т, що підтверджує спекулятивний попит на найближчі контракти.
Виробництво етанолу в США зростає другий тиждень поспіль, і минулого тижня збільшилося на 1% до 975 тис. барелів/добу.
Напередодні виходу квітневого звіту міністерства сільського господарства США незалежні аналітики оприлюднили власні оцінки, згідно з якими кінцеві запаси кукурудзи в США у порівнянні з прогнозами березня зменшаться на 9% до 35 млн т, а в світі — на 1,1% до 284,4 млн т.
Погода в Бразилії сприяє розвитку посівів кукурудзи другого врожаю, тому агенція Conab збільшила прогноз виробництва кукурудзи в країні в поточному сезоні на 8,3% до 109 млн т, що на 6,2% перевищить торішній показник.
Аргентина продовжує збирати кукурудзу, і дані по врожайності підтверджують прогнози виробництва на рівні 45 млн т, що найближчим часом стане ведмежим чинником тиску на світові ціни.
В Україні на тлі низького експортного попиту закупівельні ціни на кукурудзу залишаються в порту на рівні 245–248 $/т, проте зростання цін на кукурудзу в США може посилити попит на вітчизняну кукурудзу, яка поки залишається найдорожчою на ринку.
Джерело: propozitsiya.com