USAID АГРО поділилася деталями про підсумки посівної 2023 року

Як один із виконавців Ініціативи USAID на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, Програма USAID АГРО передала українським агровиробникам та домогосподарствам мінеральні добрива та насіння для польових робіт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці USAID АГРО.

Для підготовки до весняної посівної: 

  • 6 300 агровиробників отримали мінеральні добрива для весняної посівної;
  • 1 214 агровиробники отримали насіння соняшника;
  • 707 агровиробників отримали насіння кукурудзи бренду DEKALB від компанії Bayer;
  • 98 000 домогосподарств зі 190 деокупованих та прифронтових громад та з 268 громад, в яких проживають вимушені переселенці та малозабезпечені сім’ї, отримали 29 тонн насіння овочів. 

Допомагали забезпечити людей насінням овочів до посівної Всеукраїнська аграрна рада та Всеукраїнська асоціація громад, а також компанії Bayer, Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Syngenta, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan. 

З отриманого насіння господарі виростили 115 261 тонн врожаю.

Для підготовки до осінньої посівної:

  • 12 000 агровиробників отримали по одній тонні добрива НПК у 22 областях України;
  • 149 агровиробників отримали насіння ріпаку для посіву 5 100 гектарів;
  • 4 791 агровиробник отримав 8813 тон добрив за програмою з роздачі карбаміду для весняної посівної (роздача продовжиться з 8 січня 2024 року і добрива отримають загалом 7600 аграріїв!).

Загалом, у 2023 році підтримка Програми USAID АГРО забезпечила потребу агровиробників у насінні та добривах для посівної площі близько 460 тис. га. Це дало можливість українським аграріям зібрати додатково 278 тис. тонн агропродукції. Таких обсягів вистачить, щоб прогодувати від 5 до 10 млн осіб (в середньому одна людина споживає 26-50 кг хліба за рік). 

Отримане насіння дозволило агровиробникам виростити понад 110 тис. тонн соняшника, достатньо, щоб забезпечити олією 3 млн людей протягом року. А вирощені з насіння від USAID 128 тис. тонн кукурудзи та 14,6 тис. тонн ріпаку здатні забезпечити до 1 млн грн додаткового доходу для кожного, хто скористався цією допомогою. 

Підтримка виробництва сільгосппродукції посилить локальну та глобальну продовольчу безпеку. А також сприятиме стійкості всього аграрного сектору України, зберігаючи його потенціал для розвитку економіки країни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *