В липні експорт сільгоспродукції зменшився на 29%

У липні 2023 року Україні вдалося експортувати 3,7 млн т продукції АПК, що на 29% менше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Такі невтішні результати експорту в першу чергу пояснюються зупинкою роботи «зернового коридору» 18 липня, а також його низькою активністю ще до припинення терміну дії. В липні 2023 року даним каналом було експортовано лише 292 тис. т. Також свій негативний вплив на обсяги експорту мали обстріли росією портової інфраструктури річкових портів Дунаю. 

Щодо структури експорту продукції в липні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 2,3 млн т (кукурудза – 51%, пшениця – 36%, ячмінь – 13%). Падіння до показника минулого місяця: -40%;
  • олійні культури – 330,0 тис. т (ріпак – 73%, соєві боби – 23% та насіння соняшнику – 3%). Зростання: +37%.
  • рослинні олії – 549,4 тис. т (соняшникова олія – 92%, ріпакова – 4% та соєва – 4%). Зростання: +7%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 320,7 тис. т (соняшникова – 91%, соєва – 9%). Падіння: -12%.

Найбільші падіння обсягів експорту продемонстрували ті позиції, які мають значну вагу при відносно невисокій їх вартості. Вони переважно експортувалися в рамках дії Чорноморської зернової ініціативи. Це зернові культури та макухи. Одночасно можемо спостерігати зростання обсягів експорту олійних культур. Це відбувається в основному за рахунок початку збору врожаю ріпаку і стартом його експорту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *