Вчені з Університету Турку (Фінляндія) виявили, що курячий послід, який використовується в якості добрива, може знизити врожайність культур, оскільки в його складі було виявлено залишки гербіцидів на основі гліфосату.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на usrtk.org.
На думку одного з авторів дослідження, громадськість повинна бути обізнана щодо можливих ризиків, враховуючи кількість гліфосату, що міститься в гної і тваринних кормах.
Сьогодні залишки гліфосату виявляють у продуктах харчування, воді і навіть повітрі. Гліфосат також виявляють в людській сечі і тваринному гної. Наслідки, на думку дослідників, можуть спровокувати зниження ефективності гною в якості добрива. Окрім цього, забруднення гліфосатом підвищує ризик виникнення резистентності до цієї речовини серед бур’янів.
За розрахунками вчених, всього в світі було використано близько 9,4 млн тонн гліфосату, що еквівалентно 200 г гербіциду на кожен акр землі на планеті.
У 2015 році Міжнародне агентство з вивчення раку занесло гліфосат в категорію «можливо канцерогенних для людей» речовин.
Джерело: propozitsiya.com