В Туркменістані настала продовольча криза

В Туркменістані на тлі продовольчої кризи, що загострюється, різко підскочили ціни на м’ясо, олію та яйця. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Радіо Азатлик.

За повідомленнями кореспондентів, в ці дні діти цілими днями під палючим сонцем ходять по смітниках, найчастіше поряд з магазинами в надії знайти що-небудь їстівне, або скляну і пластикову тару.
 
Тим часом ціни на продукти у приватників ростуть з кожним днем. У ці дні на ринках 1 кг яловичини вже продають по 100 манатів. Близько місяця тому вона коштувала 75 манатів.
 
Подорожчання м’яса на 30% за один місяць співпало з повідомленнями про серйозний занепад у тваринництві країни. Тваринники пояснюють це аномальним холодом в минулу зиму, через який загинула велика частина поголів’я великої та дрібної худоби, нестачею корму через посушливі весну й літо.
 
Крім м’яса зросли ціни олії, яєць, хліба та інших продуктів. В даний час 1 кг цибулі коштує 7 манатів, 1 літр неочищеної бавовняної олії 60 манатів, а літр соняшникової олії 65-75 манатів. Для порівняння в березні цього року 1 літр соняшникової олії на базарі коштував 35 манатів, а літр бавовняної олії 30 манатів.
 
Також місцевий хліб у залежності від якості борошна коштує від 6 до 15 манатів. 1 яйце продається по 2 маната, а домашні яйця по 2,5 маната.
 
«Ціни на м’ясо зросла до 100 манатів. Сім’ї, які живуть на середню зарплату в 1240 манатів, не можуть дозволити собі купити м’ясо. Але дуже багато сімей, в яких ніхто не працює в бюджетних організаціях і тому у них немає ніякого заробітку. Таким сім’ям стало важко виживати. Вони не можуть дозволити собі купити простий хліб і чай, не кажучи вже про те, щоб готувати гарячу їжу», – каже місцевий житель, який представився як Менглі.
 
Тим часом, наш кореспондент повідомляє, що в ці дні більшість прилавків у приватних магазинах порожні. Причина в тому, що немає покупців на товари, що дорожчають з кожним днем ​​.
 
«Дорожчають і товари, які ми купуємо за оптовими цінами. А ми повинні додавати націнку, щоб отримати прибуток. А у більшості населення немає можливості купувати за такими цінами. Ці товари не продаються вчасно і пропадають. А ми залишаємося зі збитками. Тому ми перестали привозити такий товар. Багато підприємців закривають свої лавки і припиняють бізнес», – говорить підприємець з Мари, який представився, як Реджеп, в бесіді з нашим кореспондентом.
 
 «Ми забезпечили для наших громадян рівень життя, що відповідає світовим стандартам», – заявив президент Гурбангули Бердимухамедов в квітні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *