В Україні більше 1000 фізосіб і більше 100 фірм уже володіють більш ніж 100 гектарами землі

В Держгеокадастрі з’ясували осіб, які володіють більш ніж 100 гектарами сільськогосподарських земель. 

Про це розповів перший заступник голови відомства Анатолій Мірошниченко 30 серпня в Києві в ході прес-конференції «Два місяці ринку землі перші результати», пише propozitsiya.com.

Він пояснив, що певні схеми придбання сільськогосподарських земель були й до зняття мораторію на їх продаж, особливо це стосувалося земель під ОСГ.

Інший учасник прес-конференції, заступник міністра агрополітики Тарас Дзьоба, повідомив, що у заставі станом на 25 серпня знаходиться вже 5300 га сільськогосподарських земель. Анатолій Мірошниченко додав, що йому відомі й випадки викупу фермерами землі, наданої їм раніше в постійне користування.

Також Тарас Дзьоба розповів, що такі землі в Україні купило вже 4400 осіб, які здійснили 10683 угоди купівлі-продажу. В середньому за день здійснювалося 227 угод, а середня площа проданої ділянки становить 2,2 га. 35% проданих земельних ділянок мають статус ОСГ.

Вартість проданих земельних ділянок у перерахунку на гектар становить від 1095 грн/га до 136 млн грн/га (тобто, близько $50 тис. за сотку).

За максимальними цінами, як пояснили чиновники, продаються садові ділянки в межах Києва, які теж мають статус сільськогосподарських земель. При цьому середньозважена ціна землі, за даними Київської школи економіки, становить близько 35 тис. грн/га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *