В Україні станом на 1 липня 2021 року у системі Державного земельного кадастру було зафіксовано понад 1 тис. фізичних осіб та понад 100 юридичних осіб — власників більш як 100 га земель сільськогосподарського призначення, розповів перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.
«Станом на 1 липня в Україні існувало більше тисячі фізичних осіб, які мали більше 100 га земель сільгосппризначення, і більше 100 юридичних осіб, які мали понад 100 га земель сільгосппризначення. Ми продовжуємо роботу над моніторингом. У планах це буде більш масштабна система із можливістю аналітичної обробки даних. Але сьогодні на більшість питань, які виникають, система моніторингу дає відповіді. Система вдосконалюється», — сказав Мірошниченко.
Він зазначив, що тема моніторингу земельних відносин розроблялася починаючи з 2013 року — задовго до ухвалення закону, і Держгеокадастр запровадив моніторинг, не чекаючи ухвалення всіх підзаконних актів.
«Безпосередньо на підставі закону ми запровадили моніторинг земель у складі моніторингу земельних відносин. Там будь-яка особа може побачити кількість відчужених земель, площі, ціни, ставки орендної плати і списки тих, хто має у власності більше 100 га сільськогосподарських земель», — уточнив керівник відомства.
За його словами, на початку роботи системи інколи виникали ситуації із некоректною подачею інформації, але їх вдалося швидко усунути.
«Ми сьогодні маємо уявлення про те, що відбувається на ринку. Ми бачимо, що коло суб’єктів, які мають більше 100 га, змінилося за ці два тижні порівняно з 1 липня. І, незважаючи на обтяжливий механізм перевірки нотаріусами, ми сьогодні маємо на 4 позиції довший список фізичних осіб, які мають більше 100 га. І перелік земельних ділянок більший на 85 ділянок. Що стосується юридичних осіб, то тут навпаки — відбулося зменшення, стало менше земельних ділянок і зменшилася площа», — поінформував Мірошниченко.
Він підтримав ідею спрощення механізму контролю за набуттям земель сільгосппризначення у власність та висловив упевненість, що натомість потрібно зосередитись на контролі за результатом.
«Держгеокадастр готовий це зробити», — підсумував заступник голови відомства.
Джерело: propozitsiya.com