В Україні зібрали 12 млн тонн зерна і зернобобових

Попри воєнні дії жнива в Україні тривають. За оперативною інформацією, станом на 29 липня зібрано 12 млн тонн зернових та зернобобових.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Голос України.

Найбільше — 2 млн — намолочено на Одещині, де комбайни здолали 70% площ. На Дніпропетровщині отримали майже 1,7 млн тонн зернових (з 54% площ). Аграрії Миколаївщини вже врятували від вогню і ракет 1,5 млн тонн. Вінниччина поклала в засіки понад 1,2 млн тонн з 35% площ, Кіровоградщина — майже 1,1 млн з третини.

Найвищі середні намолоти на Хмельниччині — 60 ц/га (обмолочено менш як 10% площ), по 56-58 центнерів дає гектар на Львівщині та Івано-Франківщині, понад 50 ц/га — на Тернопільщині, Сумщині, Волині, 46 ц/га — на Черкащині, 43 ц/га — Вінниччині, 42,5 — Рівненщині, Полтавщині, понад 40 — на Житомирщині, Кіровоградщині, Закарпатті.

Пшениці намолочено 8 млн тонн, середня врожайність перевищує 35 ц/га. Цю хлібну культуру зібрано з менш як половини площ, тож попереду — більш урожайні масиви.

За словами першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, нинішнього сезону врожай зернових в Україні очікується на рівні 52 млн тонн. Тим часом внутрішнє споживання зерна, разом з тваринництвом, оцінюється менш як у 20 млн тонн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *