В усій Європі тільки Україна може вирощувати 6 млн т сої на рік, — «Дунайська соя»

«Якщо розглядати країни-виробники соєвих бобів на європейському континенті, то лише Україна може вийти на врожай у 6 млн тонн на рік», — сказала Оксана Просоленко, виконавчий директор, регіональний директор Східної Європи асоціації «Дунайська соя» 26 серпня в ході конференції «Soybean and Meal market». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».

Вона зазначила, що поточного року на перше місце в рейтингу найбільших виробників сої в Європі вийшла Росія, потіснивши Україну, яка займала дану позицію в попередні роки.

«Росія досягла такого показника лише завдяки розширенню площ. При цьому важливо відзначити, що РФ програє Україні в показнику врожайності сої. Якщо українські виробники зможуть збільшити ефективність обробітку соєвих бобів, використовуючи більш продуктивні сорти, зрошення, то зможуть за поточних кліматичних умов наростити виробництво», — вважає експерт.

О. Просоленко також підкреслила, що в Україні на сьогоднішній день відсутні зареєстровані ГМ сорти рослин, тому вирощування ГМ сільгоспкультур є незаконним. Проте, ГМ насіння в Україні поширене.

«Згідно з ринковими чутками, близько 50–65% сої, 10–12% ріпаку і близько 1% кукурудзи, вирощуваних в Україні, є ГМ. Асоціація Agent Green (Румунія) за сприяння асоціації «Дунайська соя» провела польові дослідження у 2018 р. Було досліджено 60 великих полів у 6 основних соєвих регіонах України. Частка ГМ сої виявилася 48%», — уточнила вона.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *