Главная / АГРОНОВИНИ / Вчені розробили унікальний спосіб для ідентифікації шкідливих організмів на рослинах

Вчені розробили унікальний спосіб для ідентифікації шкідливих організмів на рослинах

Вчені Університету Британської Колумбії (Канада) розробили новий метод швидкого виявлення ДНК, який дозволяє ідентифікувати шкідників і патогенних мікроорганізмів менш ніж за дві години, без використання складних процесів або хімічних речовин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Phys.

Вчені розповідають, що такий спосіб дасть змогу істотно заощадити час на фітомоніторинг, а також не чекати результатів лабораторних аналізів, які підтвердять або спростують участь шкідливих організмів у пошкодженні.

Суть методу, запропонованого вченим, полягає в тому, що невеликі фрагменти, наприклад листя або стебла, опускають в трубку і кладуть в маленький пристрій на батарейках. Пристрій перевіряє, чи відповідають ці фрагменти ДНК геномному матеріалу цільового виду, і генерує сигнал, який можна візуалізувати на смартфоні.

Для дослідження, можна використовувати також фрагменти виявлених комах-шкідників.

«За допомогою цієї системи ми можемо майже зі 100% точністю визначити, збіг це чи ні, якщо ми дивимося на шкодочинний вид або на той, який є корисним. Ми можемо аналізувати до дев’яти зразків від одного і того ж виду або різних видів одночасно. Пристрій має невелику вагу, менше півтора кілограма, тому його можна брати з собою на далекі відстані», — сказав Річард Хамелін, один із авторів розробки.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Потрібно скасувати першочергове право орендаря на викуп землі, — правозахисник Гунько

Анатолій Гунько Після відкриття ринку землі потрібно внести правки в закон і скасувати першочергове право ...

David Montgomery Womens Jersey