Виробництво і запаси зернових будуть стабільними, – ФАО

У новому звіті про попит та пропозицію зернових ФАО зберегла свій прогноз світового виробництва зернових у 2023 році на рівні 2 819 млн тонн, що є рекордно високим показником.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Деякі зміни були внесені до показників на рівні країн, зокрема, збільшення виробництва фуражного зерна в Китаї та більшості країн Західної Африки, а також зниження прогнозів для Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу. Прогнози виробництва пшениці були підвищені для Іраку та Сполучених Штатів Америки та переглянуті в бік зниження для Європейського Союзу та Казахстану.

Світове виробництво рису у сезоні 2023-2024 років, за прогнозом, незначно зросте порівняно з показниками попереднього року. Нові зміни передбачають підвищення прогнозу виробництва в Індії, що більш ніж компенсує інші зміни, зокрема, подальше погіршення прогнозу виробництва в Індонезії.

Прогнозується, що світове споживання зернових у сезоні 2023-2024 років досягне 2 810 млн тонн, при цьому загальне споживання як пшениці, так і фуражних зернових перевищить рівень сезону 2022-2023 років, тоді як споживання рису, як очікується, залишиться на рівні показників попереднього сезону.

За прогнозами ФАО, співвідношення світових запасів зернових до споживання у сезоні 2023-2024 років становитиме 30,7 відсотка, що є «комфортною ситуацією з точки зору історичної перспективи» і трохи перевищує рівень попереднього року, який становив 30,5 відсотка.

Світова торгівля зерновими у сезоні 2023-2024 років прогнозується на рівні 469 млн тонн, що на 1,6 відсотка менше, ніж у попередньому році.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *