Основні африканські заводи з виробництва какао в Кот-д’Івуарі та Гані припинили або скоротили переробку, що означає, що ціни на шоколад у всьому світі, ймовірно, різко зростуть.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.
Виробники шоколаду вже підвищили ціни для споживачів після трьох років поганого врожаю какао, причому очікується четвертий неурожай у двох країнах, які виробляють майже 60% світового виробництва какао.
За останній рік ціни на какао зросли більш ніж удвічі, досягнувши численних історичних максимумів.
«Нам потрібне масове зменшення попиту, щоб наздогнати зменшення пропозиції», – сказав Стів Уотерідж із Tropical Research Services, світовий експерт з какао.
Виробники шоколаду не можуть виробляти шоколад із сирого какао й покладаються на переробників, щоб перетворити зерна на масло та лікер, з яких можна зробити шоколад. Але переробники кажуть, що не можуть дозволити собі купувати боби.
Контрольований державою переробник какао-бобів Transcao з Кот-д’Івуару, один із дев’яти великих заводів країни, заявив, що припинив закупівлю бобів через їхню ціну.
У заяві зазначено, що він все ще обробляє боби зі складу, але не вказано, на якій потужності він працює. Два джерела в галузі сказали, що завод майже простоював. Вони попросили не називати їх імен, оскільки не мають права публічно говорити з цього приводу.
Одне з двох джерел повідомило, що незабаром можуть закритися великі державні заводи в Кот-д’Івуарі, де виробляється майже половина какао у світі.
Ті самі два джерела повідомили, що навіть міжнародний трейдер Cargill не міг отримати зерна для свого основного переробного заводу в Кот-д’Івуарі, зупинивши роботу приблизно на тиждень минулого місяця. Cargill не відповіла на запит про коментар.
У Гані, яка є другим виробником какао, більшість із восьми її заводів, включаючи державну Cocoa Processing Company (CPC), неодноразово призупиняли роботу на кілька тижнів з початку сезону в жовтні, повідомили два різних галузевих джерела.
У CPC заявили, що працюють приблизно на 20% потужностей через брак бобів.
Зростання цін зруйнувало давно створений механізм глобальної торгівлі какао, за допомогою якого фермери продають боби місцевим дилерам, які продають їх на переробні заводи або глобальним торговцям.
Міжнародна організація з виробництва какао (ICCO) очікує, що цього сезону світове виробництво какао впаде на 10,9% до 4,45 мільйона метричних тонн.
За даними ICCO, ринок не бачив чотири роки поспіль дефіциту з кінця 1960-х років.
Джерело: propozitsiya.com