У басейні Середземного моря живуть дикі види рослин, які століттями використовувалися в раціоні людини і мають велике значення для агробіорізноманіття цього регіону. Серед них кульбаба лікарський і рейхардія горлюховидна (горлюха) — дві трави сімейства складноцвітих, які традиційно використовуються в сирому або вареному вигляді, а також як лікарські рослини.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.
Перше у своєму роді дослідження по вирощуванню кульбаби і горлюхи в гідропонних системах провели вчені з Департаменту сільського господарства Греції.
Кульбаба і горлюха багаті поживними речовинами, антиоксидантами і численними біологічно активними сполуками, такими як органічні кислоти, цукри, феноли, токофероли, жирні кислоти і т. д. Ці рослини відносяться до важливих інгредієнтів оздоровчої середземноморської дієти.
Оскільки зараз споживачі шукають продукти харчування з позитивним ефектом для здоров’я і відомого походження, ця тенденція відродила інтерес до диких їстівних видів.
У цьому контексті комерційне вирощування диких їстівних видів в контрольованих умовах має важливе значення для мінімізації ризику нераціонального збору дикоросів.
Отже, як і інші дикі їстівні види, кульбаба і горлюха мають потенціал або у фармацевтичній, або в харчовій промисловості, оскільки їх екстракти можуть використовуватися в якості альтернативних консервантів або в якості інгредієнтів в функціональних харчових продуктах.
З огляду на важливість дрібних фермерських господарств в країнах Середземномор’я, впровадження додаткових видів агропрактик надасть додатковий дохід.
Серед різних систем обробітку гідропоніка має ряд переваг у порівнянні з обробітком ґрунту або іншими безпідставними системами, особливо для вирощування листової зелені.
Завдяки гідропоніці, можна виробляти ароматичні лікарські рослини з поліпшеними фітохімічно-фармакологічними властивостями, стимулюючи вторинний метаболізм рослин за допомогою відповідних маніпуляцій з мінеральним харчуванням або застосування еустресса (наприклад, помірного засолення).
«Результати цього дослідження показали, що кульбаба і горлюха підходять для успішного культивування в гідропонних системі.
Обидва види показали здатність адаптуватися в поживних розчинах з кислотним або нейтральним рівнем pH.
Крім того, кульбаба показала більш високу адаптивність до pH 4,0 в порівнянні з горлюхой, що свідчить про наявність в першому випадку дієвого захисного механізму.
Незважаючи на більш низький урожай рослин при низьких значеннях pH, ця конкретна обробка поліпшила більшість вивчених якісних і дієтичних характеристик обох рослин, що має велике значення для прийняття споживачами в якості нової/додаткової листової зелені для споживання людиною і особливо для їх використання в харчовій промисловості для створення функціональних продуктів», — завершують автори.
Джерело: propozitsiya.com