У 2023 році було багато зроблено для відновлення зрошувального землеробства, – USAID АГРО

Попри всі випробування, у 2023 році українські аграрії зробили величезний крок вперед для відновлення зрошувального землеробства. Всього за рік понад 100 агровиробників об’єдналися, щоб разом модернізувати об’єкти меліоративних мереж.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Для того, щоб більше аграріїв змогли реалізувати своє право на управління меліоративними мережами, експерти Програми USAID АГРО спільно з Всеукраїнською аграрною радою розробили покрокову інструкцію з утворення організації водокористувачів.

Щоб забезпечити прозорість управління меліоративними мережами, Програма USAID АГРО доклала зусиль для цифровізації меліоративних мереж. Сьогодні вже 7 меліоративних мереж внесені до Державного земельного кадастру, а також 4 складових частин меліоративних мереж.

Це дозволило розпочати процес передачі меліоративних мереж у власність організацій водокористувачів. Інфраструктурні об’єкти мереж, які будувалися ще у 1960-80их роках, нарешті отримали дбайливих господарів, зацікавлених у їх модернізації та ефективності.

Щоб допомогти агровиробникам впровадити ресурсоощадні технології, Програма USAID АГРО виділила понад 70 млн грн для модернізації зрошувальної інфраструктури для 4 ОВК. Зокрема, нещодавно ОВК «Перша» з Черкащини отримала 1312 метрів сучасних водопровідних труб.

«Разом з аграріями сподіваємося, що парламентарі у другому читанні приймуть законопроект №7577, який дозволить забезпечити справедливе тарифоутворення та вдосконалити управління об’єктами меліоративної інфраструктури державної власності. Ну а Програма USAID АГРО, у свою чергу, планує нові проекти співфінансування для відновлення зрошення та осушення в Україні», – йдеться в повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *